02272020štv
Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...

PR články, komerčné, Levice

Maličkosti či dôležité veci pre každú stavbu?

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Ak potrebujete vidieť za tmy, či zistiť, kadiaľ uniká teplo z vášho domu, budete potrebovať kvalitné vybavenie. Dozviete sa tiež o možnostiach jeho využitia v praxi aj princípe, na ktorom fungujú. Okrem toho máme pre vás jeden tip, ktorý určite oceníte pri rekonštrukcii či stavbe domu.

Termovízie

Termovízia umožňuje vidieť za tmy aj cez steny budov. Toto videnie je možné vďaka využitiu infračerveného žiarenia. Moderné termovízie sa v praxi používajú aj na včasné identifikovanie ložiska požiarov budov a prehrievania motorov. V stavebníctve našli využitie na zisťovanie úniku tepla z budov alebo chýb v ich zateplení. 

Samozrejme, že termovízie je možné využiť aj na pozorovanie pohybu alebo rozmiestnenia ľudí a zvierat. Vďaka tomuto prístroju uvidíte ľudí, zvieratá či unikajúce teplo aj v úplnej tme alebo v zhoršených klimatických podmienkach.

Pri kúpe vyberajte modely podľa účelu, na ktorý termovíziu potrebujete. Dôležité sú napríklad údaje o predpokladanej vzdialenosti použitia. Predajca by mal mať pri každom výrobku uvedené údaje o váhe prístroja, jeho rozmeroch, odolnosti voči prachu či vode, veľkosti šošovky a rozlíšení.

Špárovacie hmoty

Pri stavbe alebo rekonštrukcii iste využijete špárovacie hmoty. Na trhu nájdete širokú ponuku hmôt vhodných do interiéru aj exteriéru. Pri výbere zohľadnite to, do ktorej miestnosti špárovaciu hmotu kupujete. Je rozdiel, či potrebujete hmotu na terasu, do kuchyne, sauny či bazénu. Jednotlivé typy sa od seba líšia odolnosťou voči mrazu, nečistote, plesniam a iným vplyvom. 

Špárovacie hmoty ponúkajú tiež široký výber odtieňov. Budete si tak môcť vybrať farbu, ktorá dokonale ladí s obkladom. Pri správnom nanesení iste oceníte okrem výborného vzhľadu aj hladkosť a jednoliatosť povrchu.

Kvalitné špárovacie hmoty sa vyznačujú dlhou životnosťou. Podľa zvoleného typu sa môžete spoľahnúť, že odolajú vysokým teplotám aj mrazom, vode, tlaku a ťahu. Sú tiež odolné voči odretiu či obrusovaniu.

Stačí si vybrať podľa povrchu, na ktorý sa budú nanášať a spokojnosť je na mieste.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>