02272020štv
Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...

PR články, komerčné, Levice

Doprajte svojmu domovu krásu dreva a príjemný tieň

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Drevo je nestarnúci materiál, ktorý nikdy nevyjde z módy. Okrem nezameniteľného vzhľadu prináša do každého interiéru pocit blízkosti prírody. Ak prinesiete drevo do vášho bývania, iste oceníte aj jeho ďalšie vlastnosti. Okrem tipu na kvalitnú drevenú podlahu sa budeme v nasledujúcom článku venovať aj obľúbenému spôsobu tienenia.

Prečo si vybrať drevo

Drevo dokonale zladíte so všetkými štýlmi zariadenia interiéru. Okrem toho oceníte jeho kvalitatívne vlastnosti. Dobre izoluje hluk a má výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Pri jeho použití na podlahu či obklad iste oceníte aj jeho odolnosť a dlhú životnosť.

Vyskúšajte dlážkovicu

Dlážkovica sa vyrába z rôznych druhov dreva. Na výber máte kvalitnú dlážkovicu zo smreku, borovice a červeného smreku. Každé drevo má iné prednosti. Smrek vás aj po dlhých rokoch používania prekvapí stálosťou farby. Vyniká tiež tvrdosťou a výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami.

O niečo mäkším materiálom je borovica. Výborne vynikne najmä na chalupách ale tiež v rodinných domoch. Odolnosť voči vlhku a dlhú životnosť ponúka tiež červený smrek.

Jednoduché pokladanie

Dlážkovica je vyrobená tak, aby jednotlivé kusy do seba pri pokladaní dobre zapadli. Na jednej strane má drážku a na druhej pero. Získate tak jednotný profil dlážky. Pred pokladaním myslite na to, že sa dlážkovica potrebuje najskôr aklimatizovať na izbovú teplotu. Je to preto, že drevo zmenou prostredia pracuje.

Inštalujte screenové rolety

Screenové rolety sú moderné látkové rolety do exteriéru. Umiestňujú sa na vonkajšiu stranu okna, čím chránia sklo pred prehriatím pod vplyvom slnečných lúčov. Zabezpečia tak príjemnú klímu vo vnútri domu.

Screenové rolety sa pôvodne používali najmä na veľkých presklených plochách, akými sú napríklad výklady. Postupne si však našli svoje miesto aj na domoch. Je to pre vysokú efektivitu tienenia za súčasného presvetlenia interiéru.

Dnes veľmi obľúbené screenové rolety sa vyrábajú z redšie tkanej alebo perforovanej látky. Vďaka tomu bez problémov vidíte von. Dnu však vďaka roletám nevidno. Pri ich kúpe iste oceníte aj vysokú odolnosť voči vetru a iným vplyvom počasia.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>