06182024uto
Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Pozvánka na jubilejný 10. ročník Nitrianskej hudobnej jesene

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 29. septembra 2015 - Mesto Nitra a Súkromné konzervatórium v Nitre pripravili pre priaznivcov vážnej hudby koncerty v rámci tradičného podujatia Nitrianska hudobná jeseň, ktorá sa koná pod záštitou primátora mesta Nitry Jozefa Dvonča.

Pozvánka na jubilejný 10. ročník Nitrianskej hudobnej jesene

Nitrianska Synagóga poskytne priestor na vzácne stretnutia s domácimi, ale aj zahraničnými umelcami počas desiatich jesenných večerov.

Na otváracom koncerte cyklu koncertov Nitrianskej hudobnej jesene 2015 sa dňa 8. októbra o 18.00 hodine hudobnej verejnosti predstaví hosť z Českej republiky, komorný orchester MUSICA MINORE. V jeho podaní odznejú o. i. aj Vivaldiho Štyri ročné obdobia.

Argentínske tango v podaní zoskupenia PORQUE TANGO a argentínskej speváčky Angélici Rimoldi si môžu poslucháči vychutnať 11. októbra.

Ďalším hosťom tohtoročnej hudobnej jesene je husľový virtuóz KAROL DANIŠ s klavírnym sprievodom Magdalény Ondičovej, dňa 15. októbra.

V programe „Pohľady z Araratu“ sa predstaví klaviristka - arménska rodáčka žijúca a umelecky pôsobiaca v Nemecku - MARGARITA OGANESJAN a nemecká huslistka REBEKKA HARTMANN dňa 18. októbra.

Literárno – hudobná kompozícia k 200. výročiu narodenia Ľudovíta Štúra „Vzlietli orli vysoko“ v podaní DANUBIUS OCTET SINGERS a herca a recitátora JURAJA SARVAŠA odznie 22. októbra.

29. októbra bude nitrianska Synagóga patriť opäť umelcom z Českej republiky – SEDLÁČKOVMU KVARTETU.

Posledným koncertom v rámci cyklu bude recitál japonskej klaviristky INGRID FUZJKO HEMMING dňa 5. novembra. Koncert sa uskutoční v spolupráci s Veľvyslanectvom Japonska v Slovenskej republike a na tento koncert je vstup voľný.

Tohtoročný 32. medzinárodný festival klasickej gitarovej hudby CITHARA AEDICULAE 2015 i. m. Pavol Sika sa uskutoční v dňoch 23. – 25. októbra 2015 a predstavia sa na ňom gitaristi: Ján Labant, Hedvika Švendová (CZ) a Eric Franceries ( Francúzsko).

Vstupné na koncerty Nitrianskej hudobnej jesene 2015 a festivalu Cithara aediculae 2015 i. m. Pavol Sika je jednotné – 3,- €. Predpredaj vstupeniek je v Nitrianskom informačnom systéme na Štefánikovej tr. 1, Nitra.

Pozývame všetkých milovníkov hudby na neopakovateľné prežitie jesenných večerov do Synagógy v Nitre. Organizátori podujatia sa tešia na stretnutie s Vami! Viac informácií nájdete na www.nitra.sk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program: