05292020pia
Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...

PR články, komerčné, Levice

Ako si vybrať dobrú sedačku, ktorá si zachová svoj vzhľad aj po niekoľkých rokoch?

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Chcete si kúpiť novú pohovku? Jej vzhľad však nie je hlavnou vecou v jednej z najzákladnejších interiérových položiek vašej obývačky. Spomenieme vám niekoľko ďalších dôležitých faktov, podľa ktorých si môžete vybrať sedačku, čo vydrží najdlhšie.
Životný štýl rozhoduje

Pri výbere pohovky je dôležité pochopiť, ako ju budete používať. Všimnite si, ako najčastejšie sedíte na gauči - v ľahu alebo s rovným chrbtom.

Ak sa pohovka používa ako gauč a vo večerných hodinách si chcete ľahnúť pred televízorom, bude vám vyhovovať mäkká, beztvará pohovka s množstvom vankúšov. Ak sedíte na pohovke často s rovným chrbtom, je lepšie niečo pevnejšie a tvrdšie, s hrubými vertikálnymi vankúšmi a prípadne s drevenými podrúčkami.

Priestorové riešenie

Ako ďalšia vec, ktorú si musíte pri nákupe pohovky uvedomiť, je jej veľkosť. Niekomu sa viac hodí univerzálna sedačka v tvare U, tu si dajte pozor na stranu rohu, ktorý potrebujete. Pri sedačkách na mieru s tým problém ale nie je.

Ak je priestoru viac, môžete si vybrať typ sedacej súpravy aj s kreslami, v ktorých sa sedí naozaj pohodlne.

Pohodlie musí byť

Pamätajte si, že pojem komfort je subjektívny a každý si pod ním predstavuje niečo iné. A ani predajca nie je zárukou najlepšej kvality. Sedačka je veľký kus nábytku a musíte s ním prežiť niekoľko dní, tak pozor na to, ako si ju vyberiete. Ideálne je si ju priamo v obchode odskúšať.

Materiál tej najlepšej kvality

Stavte aj na kvalitu poťahového a výplňového materiálu. Uvedomte si fakt, že nové látky sú pevné a tvoria na sedačke dokonalé krivky, no časom a používaním sa všetko mení. Myslite aj na dizajn, ku ktorému potom ľahko zladíte obľúbené obrazy s viac alebo menej zdobeným rámom.

Zadná strana pohovky

Výber sedacej súpravy nemusí byť náročný, no o správnosti svojej voľby sa presvedčíte až o niekoľko rokov. Preto si dávajte pozor na každý jeden detail, ktorým je aj operadlo pohovky. Ideálna je celistvá pevná konštrukcia, no dnešné moderné sedačky sú viac členité, dôsledkom čoho sa nedá vždy dosiahnuť ten najlepší efekt.

Frekvencia využitia pohovky ostatnými členmi rodiny bude tou najlepšou zaťažkávacou skúškou, tak na to pri jej kúpe nezabudnite myslieť. 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program:


get('twitter')) == 1) { ?>