08092022uto
Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...

Správy a aktuality zo spoločnosti z Prešova a okolia

Nitrančanka Michaela Meňkyová druhou najkrajšou ženou Slovenska

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Nitrančanka Michaela Meňkyová druhou najkrajšou ženou Slovenska

NITRA 9. mája 2016 - Dvadsaťdva ročná kráska z Nitry Michaela Meňkyová sa na 21. ročníku súťaže Miss Slovensko stala prvou vicemiss a teda druhou najkrajšou ženou Slovenska! So svojou krásou, výškou 179cm a mierami 90-64-94 na súťaži mimoriadne zaujala nielen samotnú porotu ale vyslúžila si pozornosť verejnosti.

Finálový galavečer súťaže bol spojený s módnou šou, ktorý sprevádzal moderátor Michal Szabo a televízne vstupy zo zákulisia moderátorka TopStar Alexandra Hinková. Finalistky sa počas finálového večera predviedli v šiestich módnych prehliadkach od jedenástich návrhárov, nechýbala ani prehliadka v plavkách. Počas galavečera zaspievali Zuzana Smatanová, Celeste Buckingham s raperom Vladisom a Matejom Vávrom a o tanečné kreácie sa postarali účastníci talentovej šou ako Mirror family, The Pastels a mnohí iní.

Michaelu, ktorá je študentkou medzinárodných vzťahov a diplomacie na Ekonomickej univerzite v Bratislave, sme po súťaži vyspovedali, aby nám prezradila niečo o priebehu samotnej súťaže ako aj o pocitoch z nej.

Prečo ste sa prihlásili do súťaže Miss Slovensko 2016? Čo Vás k tomu motivovalo?

Súťaž Miss Slovensko bola odmalička mojim detským snom, a aj keď som sa už dlhšie pohrávala s myšlienkou prihlásiť sa, práve tento rok som sa naozaj rozhodla, ísť to skúsit a vyšlo to. Motivoval ma hlavne môj brat, nie len svojim úspechom, ale aj všetkým, čo človek môže takouto súťažou získať a naučiť sa.

Nitrančanka Michaela Meňkyová druhou najkrajšou ženou Slovenska

 

Prehováral Vás niekto, aby ste sa do súťaže prihlásili?

Celé moje okolie, priatelia, známi sa ma každoročne pýtali, kedy sa prihlásim, že na to mám a keď sa dozvedeli, že som vo finálovej dvanástke, veľmi sa zo mňa všetci tešili a priali mi to.

 

Nitrančanka Michaela Meňkyová druhou najkrajšou ženou Slovenska

Čo je podľa Vás dôvodom, že ste sa stali finalistkou súťaže?

Porota nás počas všetkých kastingov na Miss Slovensko 2016 preverila naozaj dôkladne zo všetkých možných stránok, či už po fyzickej stránke-naše postavy, chôdzu alebo po tej druhej strane, a to komunikačné zručnosti, vyjadrovanie sa či znalosť jazyka. Takže si myslím, že som všetky tieto atribúty splnila, aj keď samozrejme vždy je na čom zapracovať, a preto som sa dostala do finálovej 12.

 

Ako by ste charakterizovali samotné prípravy na finálový galavečer? Čo všetko ste v rámci príprav absolvovali?

Naša 3-mesačná príprava na finálový večer Miss Slovensko 2016 bola veľmi náročná, ale zároveň príjemná. Zažili sme nespočetné množstvo zážitkov, získali mnoho skúseností a naučili sme sa veci, ktoré sme predtým nevedeli. Nácviky chôdze, mediálne tréningy, tanečné tréningy, fittingy, to všetko bolo súčasťou našich príprav.

 

Čo Vám v rámci príprav išlo najlepšie a čo najhoršie? :)

Pre mňa bolo najnáročnejšie vydržať celé dni vo vysokých topánkach a tváriť sa pri tom, že mi je pohodlne. Naopak najmenší problém mi robili tanečné choreografie, nakoľko som sa veľa rokov venovala tancu, čiže tam som sa cítila ako ryba vo vode.

 

Nitrančanka Michaela Meňkyová druhou najkrajšou ženou Slovenska

Boli ste pred galavečerom nervózna? Ako ste zvládali samotný galavečer?

Aj keď nie som stressman, musím priznať, že som pred samotným finále trošku stress mala. Cítila som veľkú zodpovednosť, vystúpiť na mólo pred celým Slovenskom, takže som trošku trémy mala. Ale hneď po prvom vystúpení zo mňa tréma úplne opadla a večer som si užila naplno. 

 

Čo Vám na galavečeri išlo najviac a čo najmenej?

Na začiatku finálového večera som sa nešťastne pošmykla, ale našťastie sa nič vážne nestalo. Najviac som si užila vystúpenie a prehliadku v plavkách s tanečníkmi The Pastels.

 

Nitrančanka Michaela Meňkyová druhou najkrajšou ženou Slovenska

Aké boli Vaše prvé pocity, keď Vás vyhlásili za 1. vicemiss?

Neverila som, že je to skutočnosťou a vyhlásili práve moje číslo, číslo 5. Radosť, eufória, to boli pocity, ktoré som cítila pri vyhlásení 1.Vicemiss Slovensko 2016. A samozrejme, celé mi to došlo až po pár hodinách.

 

Čo je podľa Vás dôvodom, že ste sa stali 1. vicemiss súťaže, čiže druhou najkrásnejšou ženou Slovenska? :)

Pre mňa je titul 1.Vicemiss Slovensko 2016 veľkou poctou, som vďačná porote, že si vybrala práve mňa a budem robiť všetko preto, aby som aj v zahraničí dobre reprezentovala moju krajinu a takisto projekt Miss Slovensko. A čo je dôvodom, to vedia iba kompetentní, ktorí si ma zvolili, no ja som robila všetko, čo bolo v mojich silách.

 

Nitrančanka Michaela Meňkyová druhou najkrajšou ženou Slovenska

Aký bude Váš najbližší program v rámci tejto súťaže, keďže ste sa stali 1. vicemiss?

Najbližšie ma čakajú povinnosti reprezentovať Miss Slovensko spolu s víťazkou a takisto 2.Vicemiss Slovensko 2016 na rôznych eventoch a akciách, Ja sa na to veľmi teším!

 

Slovensko budete reprezentovať na Miss International. Aké sú Vaše pocity pred touto súťažou, aké sú Vaše ambície na túto súťaž a ako sa na ňu budete pripravovať?

Pripravovať sa na Miss International budem veľmi svedomito, keďže konkurencia dievčat je tu už oveľa väčšia a nie je to už len finálová 12. Veľmi sa teším, že mám možnosť ísť práve do TOKYA, keďže je to jedným z mojich tajných snov a verím, že sa mi podarí uspieť.

 

Máte nejaké predchádzajúce skúsenosti so súťažami krásy?

Zúčastnila som sa už súťaže Miss Nitra, kde som takisto skončila ako 1.Vicemiss a ešte Miss Princess, ktorú som vyhrala.

 

Lákala Vás vždy oblasť modelinku/fotomodelingu? Chceli by si sa tejto oblasti venovať aj naďalej, resp. v tejto oblasti máte nejaké ďalšie/vyššie ciele?

Svet modelingu ma vždy lákal a bol mojím snom, ktorý sa stal skutočnosťou. Modelingu sa chcem samozrejme venovať aj naďalej, no takisto sa chcem venovať aj štúdiu. Takže sa budem snažiť obe kombinovať.

 

Popri tejto súťaži ste aj pracovali/študovali? Ako ste to všetko stíhali?

Popri súťaži som chodila samozrejme aj do školy, no bolo to veľmi náročné, keďže som veľa vymeškávala. Čaká ma posledný týždeň školy a potom už skúškové obdobie, takže verím, že to tento semester aj v škole dobojujem do úspešného konca.

 

Celý život sa učíme, čo najdôležitejšie ste sa doteraz naučili Vy?

Naučila som sa byť ku všetkým ľuďom empatická, chápavá, rešpektovať aj iné povahy a dokázať porozprávať sa s kýmkoľvek. Naučila som sa byť vďačná a vážiť si veci, ktoré sú pre nás samozrejmosťou a najdôležitejšie - naučila som sa skutočne Milovať niekoho.

 

Čomu sa aktuálne v živote venujete aktívne/pasívne a čo je to, čo Vás v živote napĺňa? Aké sú Vaše hobby?

Nakoľko sa venujem štúdiu a modelingu zároveň, veľa voľného času mi neostáva. Ale aj napriek tomu aktívne športujem, pravidelne chodím do fitnesscentra a rada si idem zabehať do prírody či na korčule.

 

Aké ste znamenie? Sedí na Vás všetko, čo sa o tomto znamení píše?

Narodila som sa v znamení Vodnára a s väčšinou charakteristických čŕt súhlasím, my sme jednoducho ambiciózni a nevyspytateľní.

 

Nitrančanka Michaela Meňkyová druhou najkrajšou ženou Slovenska

Čo je Vašim doterajším najväčším úspechom a aké máte životné ciele/ambície?

Za najväčší úspech považujem umiestnenie v súťaži Miss Slovensko a ambícii je veľmi veľa. Budem sa snažiť na všetkých pracovať a plniť si ich.

 

Aké boli Vaše ambície v tejto súťaži?

Pre mňa bol úspech už to, že som sa dostala do finálovej 12, no najväčšou ambíciou bolo umiestnenie sa v prvej 3, čo sa mi aj splnilo.

 

Ste spokojná s víťazkou súťaže, alebo ste čakali, že zvíťazí niektorá iná finalistka a prečo?

Ja som nadmieru spokojná, pretože Kike som to priala najviac zo všetkých a od samého začiatku bola mojou favoritkou. Veľmi si to zaslúžila a prajem jej to z celého srdca.

 

Aká je Vaša najkrajšia spomienka z tejto súťaže?

Spomienok je veľmi veľa, a každá jedna mi niečím utkvela v pamäti. Som si istá, že na Miss Slovensko budem spomínať doživotne.

 

Ako vyzerá taký Váš bežný týždeň v rámci toho, aby ste sa udržiavali vždy fit a krásna? Praktizujete aktívne nejaké špeciálne cvičenia, príp. sa nejako špeciálne snažíte stravovať?

Žijem zdravým životným štýlom, a nie len pre to, že musím, ale skutočne sa cítim dobre, pokiaľ sa stravujem zdravo a cvičím. Sme to, čo jeme, týmto heslom sa riadim a pri športe sa vždy najlepšie odreagujem.

 

Chceli by ste niečo odkázať dievčatám, ktoré by takisto radi okúsili modeling/fotomodeling, príp. účasť v takýchto súťažiach krásy? Na čo by sa mali sústreďovať, čomu vystríhať a pod...?

Dôležité je vždy byť sama sebou, uchovať si prirodzenú krásu a vyžarovať tú najpozitívnejšiu energiu, aká sa len dá. A hlavne sa nevzdávať, aj keď to nevyjde na prvý krát. Nejedna víťazka bola niekoľko rokov po sebe na castingu.

 

Chceli by ste niečo odkázať Vašim fanúšikom?

Chcela by som sa všetkým mojim fanúšikom hlavne poďakovať za všetku podporu či už na sociálnych sieťach, ale aj počas finálového večera. Ste úžasní a vážim si každú jednu správu, komentár či čokoľvek iné.

zdroj: www.nitraonline.sk, fotografie: archív Michaely Meňkyovej

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program: