09262022pon
Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...

Skončil sa štvrtý ročník XXL Akadémie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA 25. júla 2016 - V piatok 22. 7. 2016 bol slávnostnou promóciou ukončený štvrtý ročník XXL Akadémie, ktorú zrealizovala Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s „KREATÍV“ Klasov zariadením sociálnych služieb a spolupracujúcimi zariadeniami a Nitrianskym samosprávnym krajom.

Skončil sa štvrtý ročník XXL Akadémie

Počas letných prázdnin od 18.7. do 22. 7. 2016 prebiehali striedavo na pôde UKF v Nitre a v „KREATÍV“ Klasov zariadení sociálnych služieb vzdelávacie aktivity vybraných osôb so špeciálnymi potrebami v rámci ich sociálneho rozvoja v alternatívnom a prirodzenom akademickom prostredí.

Prínosom akadémie je, že do projektu je zapojených viacero sociálnych zariadení, z ktorých vybrané osoby môžu i po ukončení XXL Akadémie udržiavať a upevňovať nadobudnuté priateľstvá.
Novinkou tohto ročníka boli nové vzdelávacie aktivity v oblasti fyziky a matematiky, kde si mohli aj univerzitní pedagógovia vyskúšať náročnú a zároveň špecifickú prácu so študentami so špeciálnymi potrebami, ktorých chuť poznávať a učiť sa aj tie najťažšie úlohy bola obdivuhodná.

Andrej Budai photo

Novým spôsobom integrovania sa do spoločnosti bolo aj to, že sa študenti XXL Akadémie prepravovali samostatne bežnou autobusovou dopravou, čo prispelo k ich osamostatneniu a zvýšeniu sebavedomia.
Bez finančnej podpory firmy Bramac a práce dobrovoľníkov z radov pracovníkov ZSS Kreatív Klasov, Katedry ošetrovateľstva a Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ, Katedry matematiky a Katedry fyziky FPV UKF v Nitre, Rektorátu UKF v Nitre, ktorí venovali príprave a realizácii XXL Akadémie svoje sily, nadšenie, a predovšetkým osobné voľno, by nebolo možné takto náročnú aktivitu uskutočniť.
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre týmto projektom už štvrtý rok poukazuje na to, že aj akademická pôda môže byť miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom postihnutia a odborníci z praxe sú profesionálmi v odbornom pôsobení pre každého študenta.

Pozrite si fotogalériu: https://www.ukf.sk/1205-skoncil-sa-stvrty-rocnik-xxl-akademie

zdroj: UKF Nitra, foto: Lubo Balko

POZRITE SI TIEŽ:

Portál Nitraonline.sk hľadá

ambiciózneho, zodpovedného a iniciatívneho človeka na pozíciu manažér/manažérka portálu pre komplexnú správu portálu a obchodné zastúpenie!

Taktiež hľadáme spolupracovníkov pre dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto by rád pracoval ako obchodný zástupca pre portál Nitraonline.sk s bezkonkurenčnými províziami, resp. ak poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Nitraonline.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viac na: https://www.nitraonline.sk/pracovne-ponuky/669-manazer-obchodny-zastupca-redaktor-fotograf-portalu-nitraonline-sk

Staňte sa spolutvorcom portálu NITRAONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Nitraonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na: 0903 671 087.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program: