09262022pon
Mgr. Andrej Budai - fotografické a video služby - svadby, stužkové slávnosti, školské rozlúčky, plesy, promócie, birmovky, prvé sväté prijímania, rodinné a firemné stretnutia a akcie, spoločenské a športové podujatia...

Kto bude tohtoročným víťazom UEFA 2016? Tipnite si s nami!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
EURO 2016 - Dres určí víťaza

Aj Vás zaujíma kto sa stane tohtoročným víťazom UEFA 2016? Nás takisto! Myslíme si ale, že serióznych prognóz sa v médiách objavilo viac než dosť.

Rozhodli sme sa preto priniesť Vám odľahčenú verziu prognóz, a to netradične, na základe typu dresu, v ktorom hráči tento rok reprezentujú svoju krajinu. Existuje vôbec súvislosť medzi farbou či strihom dresu a úspechom v šampionáte? To nikto nevie, no my sme pre Vás pripravili analýzu dresov víťazov za posledných 56 rokov a na základe pravdepodobnosti a štatistiky odhadli možných víťazov UEFA EURO 2016.

Naša analýza

Pri našich výpočtoch sme do úvahy zobrali tri charakteristiky futbalových dresov – farba, typ goliera a motív. Cieľom ich analýzy bolo určiť, ktorá kombinácia z nich má na víťazstvo najväčšie šance, čiže ktorá bude dresom šampiónov UEFA EURO 2016. Vychádzame z predpokladu, že kvalita tímov je v priebehu rokov konštantná, a preto je charakteristika dresov jediným determinantom pre víťazstvo.

Futbalové dresy víťazov predchádzajúcich ročníkov a ich spoločných charakteristík boli podrobne analyzované, ktoré sa korigovali s farbami, motívmi a strihmi dresov tímov UEFA 2016. Zobrali sme tiež do úvahy (nezávisle od špecifických futbalových prognóz a analýz), že každý tím má rovnaké šance na víťazstvo - teda 1:24. Táto pravdepodobnosť bola aplikovaná na jednotlivé dresy tohtoročných tímov. Napríklad, pravdepodobnosť, že práve červený dres bude tým víťazným, je 12:24 (12 tímov bude mať červený dres). Podmienenosť tejto pravdepodobnosti je na základe výskytu uvedených charakteristík tímov predchádzajúcich ročníkov. Týmto dokážeme zadefinovať, ktorá kombinácia má najväčšie šance na víťazstvo – teda v tomto prípade červený dres, s V-strihom goliera a s motívom.

Kto sa teda stane tohtoročným víťazom šampionátu? Nahliadnite do našej infografiky a tipujte s nami!

Interaktívnu verziu infografiky nájdete tu: https://www.shopalike.sk/euro-2016

zdroj a infografika: ShopAlike.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Podporte nás

Páči sa Vám NitraOnline.sk a naša práca? Podporte nás...

Suma:
 EUR

Spolupracujeme s

 

Najnovšie firmy

TV program: